wordpress-wpml-plugin-mahalewp

0 ریال

پیش نمایش زنده
رتبه بندی مورد
270 ۲

از نظر بیشتر مدیران سایت ، داشتن سایت به چندین زبان یک کار مشکل است به همین دلیل است که اینجا به شما نشان خواهم داد که با وجود پلاگین WPML نیازی به دشواری نیست. بسیار مهم است که بتوانید با مشتریان بالقوه در بازارهای مختلف جهان ارتباط برقرار کنید اگرچه ما هنوز هم زبان اصلی اینترنت را به عنوان زبان انگلیسی می دانیم ، هرگز فکر بدی نیست که به زبان مادری خود به دیگران دسترسی پیدا کنیم. این دلیل آن است که یک افزونه چند زبانه برای وردپرس برای خیلی ها بسیار مهم است.

پلاگین WPML چیست؟

یک افزونه چند زبانه وردپرس است که اجازه می دهد صفحات و پست ها به زبان های دیگر ترجمه شوند مشهورترین افزونه ترجمه امروز بازار وردپرس است. توجه به این نکته مهم است که محتوای شما را ترجمه نمی کند. بلکه به شما امکان ترجمه می دهد ، یا توسط خودتان یا از طریق ارسال محتوای خود به مترجمان .اگر به ترجمه خودکار محتوای خود نیاز دارید ، Weglot را بررسی کنید. یا می توانید از ترجمه ماشین WPML Advanced Translation Editor استفاده کنید . بیشتر افزونه های زبان محتوای صفحه و همچنین پست های وبلاگ را ترجمه می کنند.

با این حال ، چیزهای دیگری وجود دارد که باید ترجمه شوند تا یک سایت چندزبانه واقعاً کاربردی داشته باشید . این موارد شامل ابزارک ها ، طبقه بندی ها ، جمله های تم ، موارد منو ، جمله های پلاگین ، زمینه های سفارشی و محتوای صفحه ساز (در صورت استفاده از صفحه سازها).

افزونه wpml
wordpress-language-translation

هنگامی که پلاگین wpml را نصب و فعال کردید و زبان اصلی خود را انتخاب کردید ، می توانید بیش از ۶۳ زبان را برای ترجمه وب سایت خود انتخاب کنید. فقط کافی است کادرهای انتخاب کنار پرچم ها را علامت بزنید ، بعلاوه در صورت تمایل می توانید بعداً یک زبان را حذف کنید.

همچنین برخی از گزینه های اساسی یک ظاهر طراحی شده وجود دارد ، و همچنین می توانید از CSS سفارشی برای تغییر شکل ظاهری استفاده کنید. پس از انتخاب زبان ها ، می توانید مطالب صفحه و پست خود را ترجمه کنید.

هنگام ویرایش یک پست ، یک صفحه جدید زبان در سمت راست ظاهر می شود. با کلیک بر روی نماد بعلاوه در کنار پرچم ، کپی آن مقاله به زبان خاصی که انتخاب کرده اید ایجاد می شود.

همچنین می توانید از نمای لیست در وردپرس تشخیص دهید که آیا ترجمه برای هر مقاله در سایت شما وجود دارد یا خیر. مهم است که به یاد داشته باشید اگر صفحه خاصی را ترجمه نکرده باشید ، این صفحه به زبان پیش فرض بازمی گردد. بنابراین ، برای اینکه همه چیز به خوبی کار کند ، باید وقت خود را صرف ایجاد نسخه های زبان برای تمام مطالب کنید.

دلایل انتخاب افزونه ترجمه سایت وردپرس چیست؟

پلاگین WPML این امکان را دارد که شما به مترجمان خود نقش مترجم کاربر را اختصاص دهید تا دیگران بتوانند محتوای شما را ترجمه یا ویرایش کنند حتی می توانید از طریق ماژول مدیریت ترجمه از خدمات ترجمه حرفه ای استفاده کنید ، این سرویس شما را به خدمات ترجمه حرفه ای شخص ثالث متصل می کند.

wordpress-language-translation-plugin
پلاگین ترجمه وردپرس

یک رابط ترجمه کاربردی و مستقیم ارائه می دهد. اگر ترجمه های خود را انجام می دهید ، به راحتی می توانید این کار را در ویرایشگر وردپرس انجام دهید. اگر از افزونه های دیگری برای ترجمه زبان استفاده کرده اید ، ممکن است مجبور باشید با فایل های مخوف .po کار کنید در حالی که این پرونده ها بسیار کاربردی و روش خوبی برای ترجمه وب سایت هستند ، اما کار با آنها آسان نیست. کاربرپسندترین روش نیست.

افرادی که مستقیماً با پرونده های .po کار می کنند ، مرتباً به این سو و آن سو می روند و جدول فایل .po را با وب سایت مقایسه می کنند تا بفهمند که آیا این محتوا ترجمه شده است یا خیر. مطمئناً جالب نیست. پلاگین WPML یک رابط بصری عالی ارائه می دهد  بنابراین شما می توانید محتوای خود را همانطور که می بینید ، بدون نیاز به تعویض در پرونده .po ، یکپارچه ویرایش کنید.

 

wpml-woocommerce-multilingual
تنظیمات ووکامرس چند زبانه wpml

 

یکی دیگر از ویژگی های خوب این است که شما می توانید به راحتی برای هر پست جدیدی که به زبان اصلی خود ایجاد می کنید نسخه های ترجمه شده ایجاد کنید. این کار به راحتی از طریق نوار کناری ویرایشگر انجام می شود. صفحه جدیدی ظاهر می شود و می توانید محتوای ترجمه شده را در آنجا وارد کنید با علامت گذاری این پست ها به عنوان ترجمه از محتوای اصلی اصلی ، قابلیت ردیابی را نیز دارد.

برخی از مفیدترین افزودنی های افزونه  WPML

پلاگین WPML دارای افزونه های جانبی است که می توانید با افزونه اصلی نصب کنید توجه داشته باشید نصب افزونه اصلی همیشه ضروری است ، درصورتی که می توانید سایر موارد اضافی را طبق نیاز خود نصب کنید.

مدیریت ترجمه(Translation Management)

با این افزودنی می توانید ترجمه را به درستی در سایت خود مدیریت کنید. می توانید مترجمان خود را اضافه کنید ، به آنها  نقش مترجم بدهید و کارهای ترجمه را به آنها اختصاص دهید. همانطور که با خدمات ترجمه پیشرو در وب ادغام می شود ، می توانید از خدمات ترجمه مختلف استفاده کنید.

ترجمه رشته (String Translation)

این افزونه به شما امکان می دهد بدون استفاده از پرونده های .mo ، رشته های رابط را مستقیماً از داخل وردپرس ترجمه کنید. شما می توانید نه تنها متن های ثابت ، بلکه متن های تولید شده توسط کاربر از طریق پست از جمله برچسب و داده های SEO را ترجمه کنید.

ترجمه رسانه(Media Translation)

این افزونه هم یکی از افزونه های جانبی پلاگین WPML است که با استفاده از این افزونه می توانید از گالری رسانه وردپرس خود به زبانهای مختلف استفاده کنید. به شما امکان می دهد تصاویر را برای هر زبان نمایش دهید.

پلاگین wpml
پلاگین های جانبی wpml

ووکامرس چند زبانه (WooCommerce Multilingual)

با استفاده از این افزونه می توانید یک سایت تجارت الکترونیکی چند زبانه ایجاد کنید. به شما امکان می دهد تمام محتوای WooCommerce خود را از جمله محصولات ، تغییرات ، دسته ها ، زمینه ها و ویژگی ها به راحتی ترجمه کنید.

BuddyPress چند زبانه(BuddyPress Multilingual)

می توانید وب سایت BuddyPress خود را ترجمه کرده و یک سایت شبکه اجتماعی چند زبانه با این افزودنی ایجاد کنید. با مراجعه به وب سایت رسمی WPML می توانید در مورد تمام موارد الحاقی WPML اطلاعات کسب کنید.

آیا WPML ترجمه های سئو دوستانه ارائه می دهد؟

بنابراین شما احتمالاً در این مرحله فکر می کنید به زحمت ترجمه کل سایت خود را به چندین زبان را انجام دادید ، آیا پلاگین WPML اطمینان می دهد که این ترجمه ها مناسب SEO هستند؟

بله این افزونه قابلیت هایی دارد که به شما امکان می دهد SEO خود را برای چندین زبان در سایت خود بهینه کنید. این ویژگی جنبه دیگری از این است که چرا WPML یک محصول عالی است. این اطمینان حاصل می کند که سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بندی می کند. این به چندین روش انجام می شود.

ابتدا ، این پلاگین برای هر ترجمه از محتوای اصلی شما یک URL جداگانه ایجاد می کند . حتی در این صورت ، ترجمه ها هنوز هم برای اهداف ردیابی بهم پیوسته اند.

نقشه های سایت صفحات صحیح را حفظ می کنند تا از اعتبار سنجی مدیر وب سایت Google عبور کنند. موتورهای جستجو به راحتی ساختار سایت را درک می کنند بنابراین می توانند بازدید مناسب را به زبانهای صحیح هدایت کنند.

پلاگین WPML شما را مجبور نمی کند که با یک ساختار URL واحد بروید . شما سه گزینه دارید:

زیرشاخه ها – Yourite.com/vi/content
دامنه های فرعی – vi.yoursite.com/content
پارامتر – Yourite.com/content؟lang=vi

اینها کاملا استاندارد هستند و شما می توانید یکی از مواردی را که برای سایت شما مناسب است انتخاب کنید ، بدون اینکه نگران باشید که بر SEO شما تأثیر بگذارد. URL ها به طور خودکار برای پیوندهای داخلی بازنویسی می شوند ، که توانایی Google در جستجوی کامل سایت ترجمه شده شما را بهینه می کند. حتی حلقه URL شما ترجمه شده است و همچنین می توانید نحوه نمایش URL ها را کنترل کنید.

منبع : kasareviews

امتیاز ما

بازبینی ها

شما باید برای ورود به سیستم وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با فروشنده

رایگان

پیش نمایش زنده
رتبه بندی مورد
270
۲

نویسنده

admin
تماس با فروشنده

اطلاعات مورد

آخرین به روز رسانی: ۲۲ بهمن, ۱۴۰۲
Released: ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸
نسخه: 4.6.9
حجم فایل: 5mb
مستندات: Yes

برچسب ها